Prohlašuji, že jsem

Zeptejte se násKdo je nejvhodnější pacient?

INDIKACE

WIOL-CF® je vhodná pro jakéhokoli pacienta s šedým zákalem nebo presbyopií, který očekává výborné vidění do dálky a na střední vzdálenost se zachováním nebo obnovením schopnosti číst noviny, knihy či  elektronická média a který může akceptovat korekci brýlemi pro velmi malé písmo nebo jiný jemný detail.

Promluvte si se svým pacientem dříve než se rozhodnete pro WIOL-CF®!

WIOL-CF® více ocení lidé žijící stále velmi aktivním životem, s pestrou škálou činností vyžadujících ostré vidění do různých vzdáleností, rychlé přeostřování nebo dobré vidění i za zhoršených světelných podmínek, lidé věnující se rekreačním sportům nebo řídící auto ve dne i v noci. Nejvhodnější pacient je ten, který ocení celkovou kvalitu vidění více, než ostré, ale omezené vidění do dvou nebo tří předem nastavených vzdáleností.

Pro usnadnění rozhodnutí s ohledem na klinickou situaci pacienta použijte Kontrolní seznam pro výběr pacienta, který je k dispozici na našich internetových stránkách. Tento Kontrolní seznam upozorňuje červenou barvou na kontra-indikace pro implantaci WIOL-CF®

KONTRA-INDIKACE

Doporučujeme vyšetřit pacienta stejným způsobem jako před implantací jakékoli prémiové multifokální čočky. Dále uvádíme obzvláště důležité faktory, které vylučují implantaci WIOL-CF®.

Před operací — Patient Check List

Předpokládaný pooperační astigmatismus vyšší než 1 D, amblyopie, poškození zonuly, optická neuropatie, retinopatie, makulopatie, věkem podmíněná makulární degenerace, zvýšený nitrooční tlak, glaukom, mělká přední komora v těžké hypermetropii, chronická uveitida.

Při operaci

Kapsulorexe větší než 7 mm.
Poškození (natržení) pouzdra kapsuly.
Implantovaný CT ring.